Rowwen Hèze en André Rieu op het Vrijthof in juli dit jaar.
Rowwen Hèze en André Rieu op het Vrijthof in juli dit jaar. (Foto: Peter Schols)
Liedteksten Rowwen Hèze als examenstof

Het diploma havo of vwo halen met de liedjesteksten van Rowwen Hèze-zanger Jack Poels? Voor de kandidaten die staatsexamen doen wordt dat volgend jaar mogelijk.

America
Door Peter van den Berg

Ze mogen de verplichte dichtbundel op de boekenlijst bij het vak Nederlands inruilen voor de teksten van nummers van de Limburgse dialectband.

Niet alleen Rowwen Hèze wordt genoemd op de website van de Informatie Beheer Groep in Groningen, het instituut dat in ons land de staatsexamens regelt. Ook bijvoorbeeld teksten van Boudewijn de Groot, Lennart Nijgh, Bløf en Willem Wilmink komen in aanmerking voor het 'leesdossier', zoals de boekenlijst tegenwoordig heet.

Kandidaten kunnen liedteksten selecteren naar aanleiding van een thema. Tijdens het mondelinge examen worden zij na lezing van de tekst bevraagd over onder inhoud en vorm. Staatsexamen wordt doorgaans gedaan door kandidaten die niet op een reguliere middelbare school zitten. Leerlingen van middelbare scholen kunnen in principe ook tijdens het mondeling examen Nederlands gebruik maken van liedjesteksten, mits de school dat toestaat.


Het is niet de eerste keer dat de teksten van Jack Poels op een educatieve manier gebruikt worden. Drie jaar geleden besteedde leraar Gerard Keijsers van het Bouwens Van der Boijecollege in Panningen met zijn collega's ook al aandacht aan het werk van de zanger. De docenten Nederlands bespraken de teksten van het album Dageraad met de leerlingen van de middelbare school. Jack Poels werkte destijds zelf mee aan het lesprogramma.


De frontman van Rowwen Hèze is zeer vereerd dat zijn liedjes nu officieel in een examen gebruikt mogen worden. "Ik probeer met liedjes gevoelens neer te zetten die passen binnen een bepaald sfeerbeeld. Dat de luisteraar daar 'iets mee kan' is voor mij een prettige bijkomstigheid, maar geen noodzaak. Dat nu jonge mensen worden ondervraagd over de dichttechnieken die ik er - al dan niet onbewust - op loslaat, zie ik als een groot compliment voor mij persoonlijk en voor de band. Ik had nooit durven dromen dat ik met mijn eigen werk nog eens op de boekenlijst terecht zou komen."

Tijd Gepubliceerd op: 15.11.07 10:52, laatste update: 15.11.07 12:06


Vorige pagina


Overlijdensberichten


Poll van de dag

Advertenties




Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's