De Raad van Toezicht van Orbis heeft de strikte eis van de banken overgenomen. Voorzitter Jan Zuidam van die raad wilde vrijdagavond het besluit niet motiveren.
Bronnen rond de onderhandelingen zeggen dat de geldschieters geen vertrouwen meer hebben in het financiële beleid van het huidige bestuur. Orbis beweerde vorige week dat het nog 128 miljoen euro van de banken tegoed heeft. Het bestuur zei dat er een akkoord was voor een financieringsarrangement van 370 miljoen euro, terwijl de banken zeiden dat er een afspraak voor 242 miljoen ligt. De claim van Orbis is vrijdag ingetrokken na onderzoek door juristen van het zorgcentrum. Zij concludeerden dat het Orbisbestuur de afspraken uit 2004 met de banken verkeerd heeft uitgelegd. Er is geen enkele basis om extra geld te eisen, erkent Orbis nu in een persbericht. Het kort geding dat het zorgconcern wilde aanspannen tegen de banken is daarmee van de baan. De betalingen aan de bouwers kunnen worden hervat.
Orbis gaat niet in op de vraag of de gang van zaken gevolgen heeft voor het huidige bestuur. Duidelijk is dat het gaat om een 'overbruggingskrediet'. Deze term wordt normaalgesproken door banken gebruikt voor leningen die op korte termijn terugbetaald moet worden.
Gepubliceerd op: 19.09.08 21:09, laatste update: 19.09.08 23:14