Wat te verwachten, met Pluisje aan het roer?

Nu Diego Maradona hun nieuwe bondscoach wordt, houden de Argentijnen hun hart vast. Wat staat er te gebeuren met ‘Pluisje’ aan het roer?

Buenos Aires
Door onze correspondent Robert-Jan Friele

Twee handen, waarvan hij er zelf ooit eentje omschreef als ‘de hand van god’ (WK'86), raakten dinsdag in de Argentijnse namiddag de hemel aan.
Zo omschreef Diego Armando Maradona een mogelijke baan als bondscoach vorige week tenminste. Hij voegde eraan toe: „Het is het enige dat me nog rest.”
Van alle andere zaken heeft Maradona in een ander leven immers volop kunnen proeven. Van de sloppenwijk naar de roem en de onmetelijke rijkdom. Van de familie tot de vele buitenechtelijke avonturen. Van de voetbalmachine tot de bijna aan alcohol- en drugsgebruik overleden vedette.
Hoewel hij vanwege dat laatste verleden nog steeds de Verenigde Staten en Japan niet in mag en hij gezien zijn vele uitglijders allesbehalve een voorbeeld is voor zijn sport, deed Maradona gisteren zelf alsof het er allemaal niet toe deed. Sinds hij zich twee weken geleden bereid verklaarde het bondscoachschap op zich te nemen, was er volgens hem slechts één serieuze kandidaat geweest.
Maar daar dachten de voetbalvolgers in Argentinië toch echt anders over. Dit weekeinde nog legden ze in allerlei uitgebreide analyses uit wie de nieuwe bondscoach moest worden. De naam van Maradona werd daarbij steevast doorgestreept: geen leiderschap, chaotisch, emotioneel labiel.
Er werd gewezen naar Sergio Batista (de coach van het gouden olympische elftal), Miguel Angel Russo (van het succesvolle San Lorenzo) en Carlos Bianchi (door zijn successen met Boca Juniors bijkans een mythe). Alleen bevriende media geloofden in Maradona als bondscoach. En een nachtclub in Buenos Aires, die in de stad posters liet ophangen met: ‘Diego naar de nationale ploeg.'
En toen was daar gistermiddag ineens de hoge hoed van Julio Grondona,sinds 1979 voorzitter van de Argentijnse voetbalfederatie AFA. Daarin zat niet alleen Maradona, net terug van een potje zaalvoetbal in Georgië. In een duidelijke poging ‘el diez’ van wat ervaring en diplomatie te voorzien, kwam ook Carlos Bilardo tevoorschijn.
Bilardo (69) was van 1986 tot 1990 bondscoach van Argentinië en pakte met Maradona als vliegwiel de wereldtitel in Mexico. ‘De neus', zoals zijn bijnaam luidt, is tegenwoordig secretaris van sport van de provincie Buenos Aires en commentator op de radio.
Bilardo wordt technisch manager. Maradona: „Maar er is er slechts één die de ploeg samenstelt. Ik ben degene met de fluit in zijn mond.”
Morgen wordt hij waarschijnlijk officieel gepresenteerd, op zijn 48ste verjaardag. Het is zijn derde trainersfunctie, na eerder Mandiyú en Racing te hebben geleid. In totaal staan achter de naam van de trainer Maradona drie overwinningen, twaalf gelijke
spelen en tien nederlagen.
De nieuwe bondscoach kondigde dinsdag aan snel naar Europa te reizen om met zijn spelers te praten. Na een reeks slechte prestaties heerst in Argentinië het gevoel dat het tijd is voor nieuw elan. Niemand twijfelt eraan of Maradona daarvoor kan zorgen.
„In het shirt van de nationale ploeg moet gezweet worden. Dat wil ik de spelers duidelijk maken. Geld kan geen vervanging zijn voor glorie”, zei hij dinsdag.
Op 28 maart pas speelt Argentinië zijn eerste officiële WK-kwalificatiewedstrijd, thuis tegen Venezuela. In aanloop naar de WK
van 2010 werkt de ploeg ook een reeks oefenduels af. Het is de verwachting dat Maradona – die zelf 91 caps achter zijn naam heeft staan – tijdens één van die duels (11 februari in Parijs, tegen Frankrijk) zijn debuut als bondscoach maakt.

Bekijk video's van Maradonna in de rubriek Multimedia bij dit artikel

Tijd Gepubliceerd op: 29.10.08 10:09, laatste update: 29.10.08 11:15


Vorige pagina


Eerder verschenen


Poll van de dag

Advertenties



Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's