Advertentie


Het laatste nieuws, Nieuws, Nieuws en Media, Laatste nieuws, Actueel nieuws, Limburg, Sport nieuws, Dagblad de Limburger
Advertentie

div_v2.gif
 13/03/2010 05:17 Tip ons: nieuwsemail.gif foto'semail.gif Mobiel:Het laatste nieuws op je mobiel en pda lees je via www.Limburger.nl/mobiel
div_v2.gif

Regionieuws
Sport
42 BLJ in Uruzgan
Cultuur en Media
WMC
OLS
Wandel/fietsroutes
Blogs
Bijlages
Nieuwsbrief
Service
Neem abonnement
Krant digitaal
Sportspellen
RSS-feed
Websites
Startpagina
Voorpagina / Er is er een jarig / 19 februari
19 februari

Soapie, Playboy-model, presentatrice, tv-ster, filmactrice en zangeres. Katja Schuurman is van alle markten thuis Vandaag viert ze haar 34ste verjaardag.
Katja Schuurman en Thijs Römer.
Katja Schuurman en Thijs Römer. (Foto: ANP)

Schuurman begon haar indrukwekkende loopbaan in de NCRV-serie Uit de school geklapt. Na het behalen van haar vwo-diploma speelde ze diverse kleine rollen voor televisieseries. Ze volgde een studie politicologie, maar maakte die niet af. In plaats van een bul maakte ze haar filmdebuut, in de (om alle verkeerde redenen) legendarische De Zeemeerman, met onder meer ook Gert-Jan Dröge.
Haar grote doorbraak kwam met haar rol als Jessica Harmsen (1995-1999) in de soap Goede tijden, slechte tijden. Daarnaast vormde ze met GTST-collega's Guusje Nederhorst en Babette van Veen de meidengroep Linda, Roos & Jessica. Hiermee zong ze de nummer 1-hit Ademnood. Daarnaast hield Katja er een eigen zangcarrière op na. Ze scoorde hits met Maar nu heb ik er een, Wereldmeid, Totaal Verkocht , Lover or friend en jaren later Ho ho ho.
In 2003 speelde Schuurman een hoofdrol in de film Interview van Theo van Gogh, samen met Pierre Bokma. In 2004 volgde de jongerenproductie Cool, eveneens van Theo van Gogh. Katja Schuurman was erg getroffen door de dood van Van Gogh, die zij als een goede vriend beschouwde; een jaar na de moord presenteerde zij de BNN-documentaire Prettig weekend, ondanks alles, waarin door de journalist Stan de Jong het politie-onderzoek naar de Hofstadgroep werd geanalyseerd.
Momenteel acteert Schuurman in de Net5-serie S1ngle, gebaseerd op de gelijknamige krantenstrip. Katja is getrouwd met acteur Thijs Römer, zoon van Peter Römer en kleinzoon van acteur Piet Römer. Ze speelde in Thijs Römers regiedebuut Het wapen van Geldrop, een film die zelfs voor Nederlandse begrippen én ondanks haar aanwezigheid maar weinig mensen naar de bioscoop wist te lokken.

Falco.
Falco.

Ook jarig vandaag: de helaas in 1998 overleden Oostenrijkse popzanger Hans Hölzel, beter bekend onder zijn artiestennaam Falco. In 1981 brak Falco door bij een groot publiek met het nummer Der Kommissar. Falco bracht een volstrekt nieuwe mix van pop en disco en Duitstalige ‘rap’. Het voervolg op die wereldhit kwam eigenlijk pas in 1985, toen Falco ging samenwerken met de Nederlandse producenten Rob en Ferdi Bolland. Dit leverde hits op als (Rock me) Amadeus en Jeanny. Dat laatste nummer zorgde nog voor een rel. Jeany vertelt het verhaal van een verkrachter en zijn slachtoffer, een materie die niet bij iedereen in de smaak viel. Sommige zenders besloten tot een boycot van het lied of de videoclip, wat niet kon verhinderen dat de single in tal van landen de eerste plaats van de hitparade bereikten, waaronder de Nederlandse Top40.
Na 1986 bleven in Nederland de grote hits uit, maar scoorde Falco bij tijd en wijle nog wel hits in de Duitstalige landen. In februari 1998 kwam Falco om het leven bij een auto-ongeluk. Dat gebeurde in zijn nieuwe woonplaats, Puerto Plata in de Dominicaanse Republiek. Dezelfde stoere motorrijders als uit de videoclip van (Rock Me) Amadeus droegen tijdens de begrafenis Falco’s kist.

Pim Fortuyn.
Pim Fortuyn. (Foto: ANP)

Ook geboren op 19 februari: Pim Fortyun (1948 – 2002), presentator Victor Brand (1971) en musicalster Danny de Munk (1970).

Tid Gepubliceerd op: 19.02.09 07:00, bijgewerkt op: 19.02.09 09:42



Deel dit artikel op:
 
nujij hyves facebook msn ekudos linkedin twitter



Meer nieuws uit Er is er een jarig


Advertenties








Advertenties





Advertentie