(Archieffoto: Aachener Nachrichten)
SS'er Boere eind oktober voor de rechter

Het proces tegen de Nederlandse voormalige SS'er Heinrich Boere begint op 28 oktober. Dat heeft een rechtbank in Keulen maandag bepaald. Boere wordt verdacht van de moord op drie Nederlandse burgers in de Tweede Wereldoorlog.

ANP

De Keulse rechters bepaalden vorige maand al dat de 88-jarige Boere gezond genoeg was voor een proces. Ze maakten daarmee een uitspraak van een lagere rechtbank in Aken ongedaan. Boere werd na de Tweede Wereldoorlog in Nederland bij verstek ter dood veroordeeld. Die straf werd later omgezet in levenslang. Hij was toen al uit zijn gevangenschap ontsnapt.

Boere woont sinds 1954 in Duitsland, momenteel verblijft hij in een bejaardentehuis in Eschweiler, vlakbij Aken. Omdat hij door een Duitse wet uit de oorlogsjaren bescherming genoot, kwam er niets terecht van uitlevering. Ook een verzoek om hem in Duitsland zijn straf te laten uitzitten, ging de mist in: het Nederlandse vonnis zou in zijn geval niet geldig zijn bij onze oosterburen.

Justitie in Duitsland wil Boere toch opnieuw aan de tand voelen wegens het in groepsverband vermoorden van drie onschuldige Nederlanders: Bicknese, De Groot en Kusters. Boere schoot de mannen samen met medeplichtigen in 1944 dood uit wraak voor aanslagen op NSB'ers. Hij deed dat als lid van het Silbertanne-commando. Boere heeft zijn betrokkenheid daarbij bekend.

Tijd Gepubliceerd op: 03.08.09 16:36, laatste update: 03.08.09 16:41


Vorige pagina



Advertenties



Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's