Sneeuwoverlast op de luchthaven van Düsseldorf
Sneeuwoverlast op de luchthaven van Düsseldorf (Foto: AP)
Winterweer bij de buren

Ook in de grensstreek heeft de winter zich zondag van zijn strengste kant laten zien. De luchthavens van Düsseldorf en Brussel moesten enige tijd dicht, een Nederlandse dakloze vroor dood in Nettetal en in de Belgische Ardennen kan volop worden geskied.

ANP / MGL

De luchthaven van Düsseldorf werd afgelopen weekeinde voor al het luchtverkeer gesloten. Er viel zoveel sneeuw dat de directie besloot geen vliegtuigen meer te laten opstijgen of landen. Sommige vluchten zijn omgeleid. Maandagochtend was het op de luchthaven een komen en gaan van passagiers die de nacht noodgedwongen op het vliegveld moesten doorbrengen. Het vliegverkeer kwam maandagochtend langzaam weer op gang, maar reizigers moeten nog rekening houden met flinke vertragingen. Ook de luchthaven van de Belgische hoofdstad Brussel kampt maandag nog met vertragingen.

De Duitse autoriteiten vrezen voor nog meer chaos op dinsdag, omdat er naast sneeuwval ook ijzel wordt verwacht.

Doodgevroren

Duitsland heeft niet alleen veel last van de sneeuw, het was er in de nacht van zaterdag op zondag ook extreem koud voor midden december. In de stad Trier, vlakbij de grens met Luxemburg, vroor het maar liefst 15,8 graden.

Een 42-jarige Nederlandse dakloze is afgelopen weekeinde doodgevroren in Nettetal, vlak over de grens bij Venlo. Dat maakte de Duitse politie maandag bekend. Een passerend echtpaar vond het ontzielde lichaam van de oorspronkelijk uit Apeldoorn afkomstige man tussen de struiken. De gealarmeerde arts kon slechts de dood van de man vaststellen. De politie sluit een misdrijf uit.

Skiën

De skipistes van Ovifat in de Belgische Ardennen zijn afgelopen weekeinde geopend. Op alle pistes ligt een laag van minstens 15 centimeter sneeuw.

Tijd Gepubliceerd op: 21.12.09 15:34, laatste update: 21.12.09 16:22


Vorige pagina



Advertenties



Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's