College deed niets met informatie Leers

Het college van B en W in Maastricht heeft niets gedaan met informatie die door burgemeester Gerd Leers werd aangedragen over de gang van zaken bij de aankoop van een vakantiewoning in Bulgarije.

Door Hans Goossen en Theo Sniekers

Dat beaamde wethouder Jacques Costongs dinsdagavond laat tijdens de commissievergadering over het onderzoek door het Bureau Integriteit Nederlandse Gemeenten (BING) naar de rol van Leers in de affaire. "Als niet duidelijk is dat er sprake is van een problematische situatie, is er geen reden actie te ondernemen. Pas later werd helder wat de impact van zijn mededelingen was. Daarvoor zagen we de samenhang niet”, aldus Costongs.

Leers lichtte het college volgens de wethouders alleen ‘anekdotisch' in over zijn koop van een villa aan de Bulgaarse kust. Hij kocht het huis van een bedrijf waarvan de Maastrichtse ambtenaar Nico Nollen aandeelhouder was. Over de ‘beleefdheidsbezoeken' die Leers bracht aan twee burgemeesters van het kleine Byala en de Bulgaarse premier, werden de wethouders niet geïnformeerd.

PvdA-fractievoorzitter Manon Fokke wilde van BING weten of het beter was geweest als Leers de problemen in Bulgarije breder gecommuniceerd had, bijvoorbeeld met het presidium van de raad. Volgens BING-directeur Emile Kolthoff zou dat "achteraf bezien wellicht verstandiger” zijn geweest. "Hij heeft wel gecommuniceerd met de gemeentesecretaris. Dat is strikt genomen genoeg om aan de gedragscode te voldoen. Dan is de niet-vermijdbare schijn van belangenverstrengeling in elk geval gemeld.”

Tijd Gepubliceerd op: 12.01.10 07:11, laatste update: 12.01.10 14:20


Vorige pagina


Overlijdensberichten


Poll van de dag

Advertenties




Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's