(Ill.: Ruben L. Oppenheimer)
Situationeel bepaald

Van een sorry of het begin van spijt wilde de minister-president tijdens het Irak-debat van afgelopen woensdagavond niet weten. Met de wetenschap van toen had hij zijn keus voor deelname gemaakt. Achteraf kijk je een koe in de kont, probeerde hij te zeggen. Maar de premier zei het in zijn eigen stijl: onverstaanbaarder, omslachtiger en onduidelijker.


Dankzij de gemeenteraadsvergadering die tegelijkertijd in Maastricht plaatsvond, heeft Balkenende de volgende keer wel tekst. De deelname aan de Irak-oorlog was ‘situationeel bepaald'. Gerd Leers woendagavond in klare taal over zijn vooraf onvermoede deelname aan een Bulgaars-Nederlandse oorlog: “Wel zijn er situaties ontstaan waar mogelijke belangenverstrengeling en de schijn ervan speelde. Maar die zijn situationeel bepaald. Ik heb die niet gezocht.”
Er kan een mens veel overkomen. Dat gelegenheid de dief maakt, wisten we al. Dat gelegenheid de belangenverstrengeling, of de schijn ervan, maakt, is nieuw. Gelegenheid maakt bovendien de deelname aan de oorlog en nog veel meer.
Wie thuis nog een slippertje op te biechten heeft, moet het nu doen. Ja, ik pleegde overspel, maar het was situationeel bepaald.
Alle bestuurders die ooit wat niet integers hebben gedaan, kunnen zich nu uitspreken. Ik deed het situationeel bepaald. (En eventueel op zijn Clintons: ik heb de integriteitsschending niet geïnhaleerd.)
En wee degene, die het waagt daar over te oordelen of zelfs verwijten durft uit te spreken. Hij die zonder situationeel bepaalde zonde is, werpe de situationeel bepaalde eerste steen.

Tijd Gepubliceerd op: 16.01.10 06:00


Vorige pagina

Advertenties



Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's