Jo Coenen op het Plein 1992 in de Maastrichtse wijk Céramique
Jo Coenen op het Plein 1992 in de Maastrichtse wijk Céramique (Foto: Harry Heuts / MGL)
Architect Jo Coenen: Céramique bruist niet

De prestigieuze architectuurwijk Céramique in Maastricht is weliswaar uitgegroeid tot een wijk van Europese allure, maar leeft nog niet echt. Dat constateert supervisor Jo Coenen nu de wijk na 21 jaar nagenoeg is voltooid.


Coenen zag, toen hij de contouren tekende, een bruisend nieuw deel van de binnenstad voor zich waar volop geflaneerd wordt, met het centrale Plein 1992 vol kleine zaakjes, terrassen en parasols. Tot zijn spijt moet hij constateren dat Céramique nog onvoldoende voldoet aan dat beeld. Van alle architectonische hoogstandjes op Céramique bekoort de Toren van Siza hem nog het meest. "Maar met enkel mooie gevels breng je geen wijk tot leven”, zegt Coenen.

In de papieren krant van zaterdag leest u een uitgebreid interview met Jo Coenen, waarin hij zijn licht laat schijnen over de wijk Céramique.

Tijd Gepubliceerd op: 06.02.10 07:30


Vorige pagina


Overlijdensberichten


Poll van de dag

Advertenties




Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's