DSM gaat ter plaatse ook drie nieuwe milieuprojecten starten en schaft bovendien voor 1,2 miljoen dollar betere apparatuur aan om vervuilingen te meten. De milieu-inspectie van de staat Georgia gaat in een schikking met DSM akkoord met het totale pakket aan maatregelen.
DSM meldde enkele jaren geleden zelf dat er tussen 2003 en 2006 ruim 500.000 kilo van het brandbare cyclohexanol was ontsnapt en verdampt. Maar de plaatselijke krant, de Augusta Chronicle, schrijft er in 2008 achter te zijn gekomen dat in werkelijkheid het tienvoudige, zo'n 5 miljoen kilo cyclohexanol, was vrijgekomen. In een persbericht erkent DSM dat de emissies groter waren dan het bedrijf aanvankelijk had gedacht. Volgens een woordvoerder is dat vervolgens ook in alle openheid gerapporteerd en is niets achtergehouden.
Cyclohexanol is een doorzichtige vloeistof die de ogen kan irriteren en bij verdamping de ozonlaag aantast. DSM gebruikt het spul bij de productie van caprolactam, de grondstof voor nylon.
Volgens Beth Connell, de veiligheidsmanager van DSM in Augusta, lijkt de ontsnapte hoeveelheid wel groot, maar het gaat om 'minder dan één procent van de cyclohexanol die de fabriek verbruikt. Vanwege dat kleine percentage was het moeilijk de lekkage te ontdekken, aldus Connell in de Augusta Chronicle. Cyclohexanol is volgens haar de duurste grondstof die DSM in de caprolactamfabriek gebruikt.
De bovenmatige uitstoot werd veroorzaakt door een fakkel op de 280 meter hoge fabrieksschoorsteen die niet goed werkte. Door het affakkelen zou 95 procent van de overtollige cyclohexanol moeten zijn verbrand, maar dat bleek in de praktijk niet het geval. DSM-werknemers kwamen daar pas na jaren achter. Sinds januari 2008 voldoet de fabriek weer aan de normen, aldus Connell.
Nu er een schikking is, ziet DSM kans de productie in Augusta weer uit te breiden. Vorig jaar werden nog 220 van de 700 banen geschrapt omdat vanwege de recessie de vraag naar nylon was ingestort. Inmiddels trekt in Azië en Latijns-Amerika de vraag weer voldoende aan om de productie uit te breiden en 80 mensen opnieuw in dienst te nemen.
Gepubliceerd op: 07.02.10 17:26, laatste update: 07.02.10 21:18
Weer drugsbende opgerold in Z-Limburg
11:30 | Bij invallen op tien adressen in Maastricht, Lanaken en Schinnen heeft de politie Limburg-Zuid woensdagavond en - nacht zes personen aangehouden op verdenking van productie van en handel in synthetische drugs.
» Lees verder | Limburg
Agressieve politieagent terecht ontslagen
20:45 | Een agent die vorig jaar zijn vriendin mishandelde, is terecht door de politie Limburg-Zuid ontslagen. Dat oordeelde rechtbank in Maastricht.
» Lees verder | Limburg
Geen hoger beroep zaak-Pongs
16:08 | Het openbaar ministerie heeft het hoger beroep in de zaak-Pongs ingetrokken. Daarmee zijn de twee mannelijke verdachten (23 en 25 jaar) onherroepelijk vrijgesproken.
» Lees verder | Limburg
Wiettelers vliegen uit verzekering
06:00 | Limburgse henneptelers lopen voortaan het risico om uit de (woning)verzekering gezet te worden. Nog voordat een wietkweker bij de rechter moet verschijnen mag de politie al contact met de verzekeraar zoeken om persoonsgegevens over de verdachte uit te...
» Lees verder | Limburg
Stilte
10:22 | Op een vrije dag eens rustig een boek lezen in de tuin of een fietstocht maken door het stille Limburgse landschap is er tegenwoordig niet meer bij. Overal komt het geluid en de herrie op je af.
» Lees verder | Limburg
Rechter van zaak afgehaald
23:45 | Een kantonrechter mag zich van de rechtbank in Roermond niet langer bezighouden met een geschil tussen corporatie Wonen Zuid en huurdersvereniging Op het Zuiden.
» Lees verder | Limburg
Retro-fotografie in opkomst dankzij iPhone
13:05 | Retro-fotografie is in opkomst dankzij de iPhone. De smartphone is vol te stoppen met speciale fotosoftware waardoor foto's een retro look meekrijgen.
» Lees verder | Limburg
Strop van 10 miljoen voor universiteit
06:00 | De kwaliteit van het onderwijs aan de Universiteit Maastricht komt zwaar onder druk te staan door de nieuwe manier waarop de overheid het hoger onderwijs gaat financieren. Dat verwacht de universiteit, die vanaf 2016 jaarlijks 10,6 miljoen minder krijgt...
» Lees verder | Limburg
Vliegtuig keert terug wegens vogel in motor
19:51 | Een Boeing 737 heeft dinsdag direct na het opstijgen van Maastricht Aachen Airport rechtsomkeert gemaakt omdat een vogel in de motor terecht was gekomen. Het vliegtuig is veilig geland. Dat heeft de brandweer gemeld.
» Lees verder | Limburg
SVG Sevenum failliet verklaard
18:04 | SVG Totaaltechniek BV en SVG Thermocon in Sevenum zijn dinsdag door de rechtbank in Roermond failliet verklaard.
» Lees verder | Limburg
-
.
- 06:00 Strop van 10 miljoen voor universiteit
- 19:51 Vliegtuig keert terug wegens vogel in motor
- 18:04 SVG Sevenum failliet verklaard
- 15:37 Trendcars Maasbree failliet
- 18:26 Bakkersfusie Noord-Limburg van de baan
- 15:26 Raad wil onderzoek naar affaire Beckers
- 15:00 Celstraf geëist tegen hennepkwekende bejaarde
- 13:08 Vrachtwagen A76 Schinnen gekanteld
- 16:44 De nieuwe Paul Potts komt uit Schinveld
- 08:57 Afgestudeerden verlaten provincie Limburg
























