Een vrouw laat een mammografie maken van haar borsten in de onderzoeksunit van de Stichting Bevolkingsonderzoek Borstkanker in Rotterdam. ANP
Een vrouw laat een mammografie maken van haar borsten in de onderzoeksunit van de Stichting Bevolkingsonderzoek Borstkanker in Rotterdam. ANP
Leeftijdgrens borstkankeronderzoek rechtmatig



DEN HAAG (ANP) - Bij het bevolkingsonderzoek naar borstkanker mag een leeftijdsgrens van 75 jaar worden gehanteerd. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag dinsdag in hoger beroep bepaald in een zaak die drie vrouwen, het Proefprocessenfonds Clara Wichmann en de Borstkankervereniging tegen de staat hadden aangespannen.
In het bevolkingsonderzoek krijgen vrouwen van 50 tot en met 75 jaar iedere twee jaar een oproep om zich te laten testen op borstkanker. Wie ouder is, moet zo'n onderzoek zelf regelen. Volgens wetenschappers heeft zo'n periodieke screening op latere leeftijd weinig nut, omdat tumoren dan zo langzaam groeien dat de meeste patiënten eerder aan iets anders overlijden. De eisers vonden dat discriminatie.

Tijd Gepubliceerd op: 09.02.10 11:50


Vorige pagina


Poll van de dag

Sorry, no question available

Advertenties



Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's