Advertentie


Het laatste nieuws, Nieuws, Nieuws en Media, Laatste nieuws, Actueel nieuws, Limburg, Sport nieuws, Dagblad de Limburger
Advertentie

div_v2.gif
 Laatste update: 03/09/2010 11:18 Tip ons: nieuwsemail.gif foto'semail.gif Mobiel:Het laatste nieuws op je mobiel en pda lees je via www.Limburger.nl/mobiel
div_v2.gif

Voorpagina / Noord-Limburg / Geiten Belfeld worden woensdag geruimd

(Foto: ANP)
Geiten Belfeld worden woensdag geruimd

De drachtige geiten van de Belfeldse geitenhouder Stef Smits worden dinsdag getaxeerd. Op het bedrijf is Q-koorts geconstateerd. De rechter heeft maandag bepaald dat de drachtige dieren daarom gedood moeten worden.

Een woordvoerder van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit meldt dat de drachtige dieren woensdag geruimd worden.

Het College van Beroep voor het bedrijfsleven in Den Haag gaf maandagmiddag toestemming voor de ruiming. Nieuwe tests wijzen volgens het ministerie uit dat er wel degelijk Q-koorts heerst op het bedrijf. Vanwege onbetrouwbare uitkomsten van de onderzoeken werd ruiming van het bedrijf vrijdag nog opgeschort. Minister Gerda Verburg (LNV) was bijzonder bezorgd over de situatie, omdat op het bedrijf al volop lammetjes worden geboren. De Q-koortsbacterie komt in grote hoeveelheden vrij als een melkgeit een miskraam heeft.

Sinds 2007 zijn duizenden mensen ziek geworden door de Q-koorts. In de omgeving van Belfeld ging het om 26 ziektegevallen.

De geitenhouder in Belfeld wist vorige week de ruiming nog tegen te houden door een kort geding aan te spannen bij de rechtbank in Den Haag. Volgens hem is er onvoldoende aangetoond dat zijn geiten besmet zijn met het Q-koortsbacterie. De rechter gaf de veehouder gelijk, maar het ministerie besloot meteen een nieuwe test te doen. Die bleek opnieuw positief te zijn met als gevolg dat nu de geiten geruimd moeten worden.

Tijd Gepubliceerd op: 09.02.10 10:43, laatste update: 09.02.10 10:51



Deel dit artikel op:
 
nujij hyves facebook msn ekudos linkedin twitter



Meer nieuws uit Noord-Limburg

Cao niet heilig bij 'meer blauw op straat'

Cao niet heilig bij 'meer blauw op straat'Tijd11:15 | De politie Limburg-Noord start een proef om meer agenten op straat te krijgen. Harde afspraken over arbeidstijden, vastgelegd in de politie-cao, zijn daarbij niet heilig.

» Lees verder | Noord-Limburg

Overval op tankstation Venray

Tijd17:18 | Een tankstation aan de Deurneseweg in Venray is donderdagmiddag om vier uur overvallen. Een onbekend gebleven man bedreigde een medewerker van de zaak met een mes en eiste geld. De overvaller verdween met buit in de richting van Ysselsteyn en is nog...

» Lees verder | Noord-Limburg


Knorpop maakt doorstart

Tijd17:08 | Het muziekfestival Knorpop maakt in oktober een comeback na een jaar afwezigheid. De organisatie van de afgelopen acht edities heeft het stokje overgedragen aan een nieuwe lichting jongeren van jongerensoos Knor in Meterik.

» Lees verder | Noord-Limburg

Klassieke Amerikaanse auto's in Reuver

Tijd17:00 | Bij de Witte Stein in Reuver zijn zondag tussen tien uur 's morgens en vijf uur in de middag klassieke Amerikaanse auto's te zien. Verwacht wordt dat er op dit internationale treffen minstens tweehonderd Amerikaanse klassiekers te zien zullen zijn.

» Lees verder | Noord-Limburg


De Zorggroep koopt Ter Borcht Baarlo

Tijd16:58 | Zorgcentrum Ter Borcht in Baarlo is donderdag gekocht door De Zorggroep. Het pand aan de Zuivelstraat was eigendom van Woonservice Urbanus, maar de woningcorporatie wil zich terugtrekken uit Baarlo. Voor de vijftig bewoners verandert er verder niets.

» Lees verder | Noord-Limburg

Oud-burgemeester Helden overleden

Tijd12:17 | Oud-burgemeester Jan van 't Hooft van Helden is woensdag op 83-jarige leeftijd overleden. Van 't Hooft was van 1977 tot 1991 burgemeester van Helden. Drie jaar later fungeerde hij acht maanden als waarnemend burgemeester in Brunssum, waar Henk Riem...

» Lees verder | Noord-Limburg


Venlonaar gepakt wegens schennispleging

Venlonaar gepakt wegens schennisplegingTijd15:03 | Een 48-jarige man uit Venlo is dinsdagavond aangehouden wegens schennispleging. De man liep op de Loyolastraat in Venlo en schold op enkele jongeren en toonde zijn geslachtsdeel. De gewaarschuwde politie hield de man aan.

» Lees verder | Noord-Limburg

Hennep in twee opleggers Mook

Hennep in twee opleggers MookTijd15:02 | In twee opleggers op een bedrijventerrein aan de Bovensteweg in Mook zijn dinsdagavond hennepkwekerijen ontdekt. De politie kreeg een anonieme tip. In de opleggers stonden in totaal ruim 900 planten.

» Lees verder | Noord-Limburg


Grote brand in boomkwekerij Helden

Grote brand in boomkwekerij HeldenTijd15:13 | Een loods van een boomkwekerij aan de Baarlosestraat in Helden is woensdagmiddag in zijn geheel afgebrand.

» Lees verder | Noord-Limburg

Venray's Mannenkoor start met aspirantenkoor

Tijd14:42 | Het Venray’s Mannenkoor gaat een aspirantenkoor oprichten. Daarmee wil het mannenkoor de verjonging van het ledenbestand van de afgelopen jaren doorzetten, maar ook proberen om op een hoger niveau te komen.

» Lees verder | Noord-Limburg



Advertenties








Advertenties





Advertentie