Impressie van de werking van de taser 
Politie gebruikt stroomstootwapen voor het eerst

De politie heeft voor het eerst in Zuid-Nederland een stroomstootwapen gebruikt bij een arrestatie in Brunssum. Dat gebeurde bij de aanhouding van een inwoners die zijn buurman met een mes bedreigde.

Van onze verslaggever
Brunssum

Het incident gebeurd op woensdag 3 februari, maar nu is de inzet van de zogeheten tasergun bekend geworden. Het wapen werd ingezet tegen een 37-jarige Brunssummer. Hij werd door onderhandelaars naar buiten gepraat, waarna een agent hem beschoot met het stroomstootwapen. Daardoor verloor hij de controle over zijn spieren en kon worden aangehouden. De man raakte volgens de politie niet gewond.


De taser stuitte op kritiek van De Nederlandse Politie Bond en Amnesty International. Volgens critici kan het wapen gezondheidsschade of een hartaanval veroorzaken, met name bij mensen met een zwak gestel. Er zouden al meer dan honderd mensen zijn overleden als gevolg van het gebruik van het stroomwapen.

Tijd Gepubliceerd op: 12.02.10 11:19, laatste update: 12.02.10 11:47


Vorige pagina


Overlijdensberichten


Poll van de dag

Advertenties




Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's