De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton. ANP
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton. ANP
Clinton haalt hard uit naar Israël



WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton heeft vrijdag ongemeen hard uitgehaald naar Israël. De regering van dat land heeft volgens Clinton een ,,uiterst negatief signaal'' afgegeven door stappen te ondernemen die het vredesproces ondermijnen.
De bewindsvrouw heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een telefoongesprek van drie kwartier gewaarschuwd en haar frustratie uitgesproken over de bouw van 1600 nieuwe woningen in bezet Oost-Jeruzalem. De aankondiging van dat nieuws viel dinsdag samen met een bezoek van de Amerikaanse vicepresident Joe Biden aan Israël. Het besluit werd gezien als een affront aan het adres van de Verenigde Staten.
De Israëlische regering moet volgens Clinton niet alleen via woorden, maar via concrete acties laten zien dat ze het vredesproces met de Palestijnen en de relatie met Amerikaanse bondgenoten serieus nemen.

Tijd Gepubliceerd op: 12.03.10 23:10


Vorige pagina


Poll van de dag

Sorry, no question available

Advertenties



Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's