Vandaag worden de personeelsleden in Maastricht ingelicht over de voorgenomen reorganisatie. Bij de support-afdelingen CEM/OS (klantenervaringsmanagement en ondersteunende diensten) en E-care (helpdesk voor onder andere mailen en chatten) verdwijnen in totaal 24 staffuncties.
Reeds over twee weken wil het management exitgesprekken voeren met de mensen die moeten vertrekken. De directie heeft van de vorige reorganisatie geleerd dat de periode tussen het aankondigen van de ontslagen en de uitvoering ervan, niet te lang moet zijn.
Toen vorig jaar een inkrimping met zestig banen werd aangekondigd in verband met de recessie, bedroeg die periode vijf weken. Dat zorgde voor veel onrust in de organisatie. ,,Dat werd ervaren als een ontslagronde met de botte bijl,” erkent de directie.
Met juli 2010 als streefdatum krijgt het personeel versoberde arbeidsvoorwaarden voorgeschoteld.
Het gaat bij nieuw aan te nemen personeel mogelijk over minder salaris en minder vakantiedagen. Ook de arbeidsvoorwaarden voor bestaand personeel zullen worden aangepast.
Medewerkers krijgen daarvoor een aanbod, aldus de directie. Vodafone-personeel heeft nu maximaal 47 vakantiedagen, terwijl concurrerende bedrijven hun personeel 25 dagen vrij geven.
Op 1 april worden enkele afdelingen gereorganiseerd. De afdeling facturering verschuift van Financiën naar de afdeling Customer Management. Tegelijkertijd wordt bij Customer Management het aantal managementlagen verminderd van vijf naar vier. Dat scheelt twee chefs en het resterende management komt dichter bij de klantencontacten te staan.
In totaal telt Vodafone drieduizend werknemers in Nederland. Zo'n 1700 mensen werken in Maastricht.
Gepubliceerd op: 12.03.10 07:00