Veel Haïtianen wonen in tenten na de aardbeving, twee maanden geleden. ANP
Veel Haïtianen wonen in tenten na de aardbeving, twee maanden geleden. ANP
Regen bedreigt honderdduizenden Haïtianen



BRUSSEL (ANP) - In Haïti dreigt een nieuwe catastrofe. Honderdduizenden mensen zitten nog in tenten, terwijl het regen- en orkaanseizoen begint. ,,Haïti staat niet meer op de voorpagina's, maar we zitten nog midden in de rampsituatie'', zegt onderdirecteur Hilde Frafjord Johnson van Unicef, de VN-organisatie die zich inzet voor kinderen.
In Haïti is hoofdstad Port-au-Prince twee maanden geleden getroffen door een zware aardbeving, die 222.500 levens kostte. Door de beving zijn nog veel kanalen en rioleringen geblokkeerd. Zo'n half miljoen mensen leeft nog in tenten.
,,We zijn dringend op zoek naar alternatieve huisvesting buiten de steden. We zijn ook hard bezig om scholen te bouwen die orkaanbestendig zijn'', zegt de Noorse oud-minister Johnson, voorafgaand aan een gesprek met EU-commissaris Andris Piebalgs (Ontwikkelingshulp) maandagmiddag in Brussel.

Tijd Gepubliceerd op: 15.03.10 11:50


Vorige pagina


Poll van de dag

Sorry, no question available

Advertenties



Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's