Illegale arbeidskrachten: een van de overtredingen waaraan uitzendbureaus zich schuldig maken.
Illegale arbeidskrachten: een van de overtredingen waaraan uitzendbureaus zich schuldig maken. (Foto: GPD)
Meer mis in uitzendwerk dan gedacht

Het team dat malafide uitzendbureaus aanpakt krijgt extra mankracht tot zijn beschikking, nu de eerste resultaten van een onderzoek de Arbeidsinspectie onaangenaam verrast hebben. Meer dan de helft van de onderzochte uitzendbureaus in Zuid-Nederland werd betrapt op illegale arbeid.

Roermond
Door Roel Ophelders

In Limburg werden vijf van de zeven onderzochte bureaus om die reden beboet. Ook werd bij sommige van deze bedrijven onderbetaling en belastingontduiking geconstateerd. In Noord-Brabant, de andere provincie waarin het interventieteam sinds oktober vorig jaar actief is, bleken zes van de dertien geïnspecteerde bureaus malafide.
In sommige gevallen bestaat zelfs het vermoeden dat een criminele organisatie achter het uitzendbureau schuilgaat. Om die reden heeft het team al in zes gevallen de Sociale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (SIOD) ingeschakeld. Ook de inleners, de bedrijven die tijdelijk personeel inhuren via de dubieuze bureaus, werden gecontroleerd. Eenderde hiervan kreeg een boete.
"We zijn aan de onderkant van de branche begonnen: de bureaus waarvan we indicaties hadden dat er iets mis kon zijn, hebben we als eerste bezocht. En we wisten vooraf dat er veel mis was, anders hadden we in Zuid-Nederland nooit zo'n team opgestart. Maar deze resultaten zijn erger dan verwacht”, zegt woordvoerder Magda de Vetten van de Arbeidsinspectie. Om die reden maakt de inspectie extra personeelscapaciteit vrij om het team te ondersteunen bij het opschonen van de branche.
Het interventieteam blijft in het kader van een pilotproject nog tot 2011 actief in Limburg en Brabant. Het team, met bijna twintig medewerkers, is een samenwerking van de Arbeidsinspectie, de Belastingdienst en het UVW. Het probeert malafide bureaus het werken onmogelijk te maken met boetes, naheffingen en inbeslagnames. Voor deze aanpak is gekozen omdat het niet mogelijk is om ‘foute' bureaus te sluiten, omdat er in Nederland geen vergunningsplicht bestaat. Mogelijk krijgt de proef landelijk vervolg.

Lees het volledige verhaal in de krant van donderdag.

Tijd Gepubliceerd op: 25.03.10 06:00


Vorige pagina


Overlijdensberichten


Poll van de dag

Advertenties




Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's