Het aanzicht van de Stationsstraat zoals het er in 2012 uit moet zien.
Het aanzicht van de Stationsstraat zoals het er in 2012 uit moet zien.
Groen licht voor project Stationsstraat Weert

De gemeente Weert, woningstichting Wonen Weert en projectontwikkelaar Bouwfonds hebben een akkoord bereikt over de aanpak van de Stationsstraat in Weert. De bedoeling is om in oktober met sloop van verschillende panden te beginnen, waarna er in december gebouwd kan gaan worden.

WEERT
Van onze verslaggever

Woningstichting Wonen Weert koopt 77 appartementen in het plan, die vervolgens worden verhuurd. Projectontwikkelaar bouwfonds gaat 20 appartementen en 15 stadswoningen verkopen. Daarvoor wordt een ongeveer 28 meter hoog appartementencomplex in het midden van het plangebied gebouwd. Ook komt er een 2-laagse parkeergarage.
In het plan wordt verder 2600 vierkante meter winkelruimte ontwikkelt. Het merendeel van de winkeliers die nu op de Stationsstraat zitten, zal ook na nieuwbouw terugkeren.
Tijdens de bouwperiode verhuist de Aldi naar de Dr. Schaepmansstraat, Scapino naar de Beekstraat en de Schoenenreus wordt ondergebracht in een ander pand aan de Stationsstraat.
In totaal is met het herontwikkelen van de Stationsstraat ongeveer 32 miljoen euro gemoeid. Oplevering van de nieuwbouw staat gepland voor eind 2012.
Over het opknappen van de Stationsstraat wordt al ruim 20 jaar gesproken in Weert, eerdere plannen bleken echter financieel niet mogelijk of om andere redenen onhaalbaar.

Tijd Gepubliceerd op: 10.05.10 11:36, laatste update: 10.05.10 13:08


Vorige pagina


Overlijdensberichten


Poll van de dag

Advertenties




Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's