Witwasser wijkt uit naar België

Malafide ondernemers die vanwege de operatie ‘schone handen' in Limburg geweerd worden, vluchten de grens over om daar een onderneming te starten waarmee ze crimineel geld kunnen witwassen. Dat constateert het Regionaal Informatie en Expertise Centrum.

Door Hans Goossen en Niki van der Naald

Het RIEC, gevestigd in Heerlen, is sinds vijf jaar de spil van talloze onderzoeken en bestuurlijke maatregelen tegen malafide ondernemers en vastgoedfraudeurs in met name Zuid-Limburg. Inmiddels heeft het door het ministerie van Binnenlandse Zaken en de provincie Limburg ondersteunde centrum 87 mogelijke gevallen van vastgoedfraude kunnen ontdekken.

Jan Rijk, hoofd van het RIEC, constateert dat als gevolg van de slagen die inmiddels gemaakt zijn, de Limburgse onderwereld z'n heil over de grens zoekt. „We krijgen regelmatig signalen dat ondernemers die hier geen vergunning krijgen, alsnog in Maasmechelen of Maaseik een zaak hebben kunnen openen. Vanuit België hebben we daarom verzoeken om bijstand gekregen. De informatie over zo'n malafide ondernemer kunnen wij echter pas uitwisselen als daar een convenant over getekend is. Daar lopen nu gesprekken over."

Het RIEC kent zijn oorsprong in Zuid-Limburg, maar verwacht zijn werkgebied nog dit jaar uit te breiden tot Noord- en Midden-Limburg. Dit najaar beslissen de gemeenten in die regio's over deelname en meebetalen aan het RIEC.

Tijd Gepubliceerd op: 31.07.10 07:00


Vorige pagina


Overlijdensberichten


Poll van de dag

Advertenties




Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's