Friesland Bank overweegt verkoop Van Lanschot



LEEUWARDEN (ANP) - Het belang van 22 procent dat Friesland Bank heeft in Van Lanschot staat ter discussie door veranderingen in de internationale kapitaaleisen. Dat zegt bestuursvoorzitter Kees Beuving zaterdag in Het Financieele Dagblad: ,,Ofwel moeten we op termijn ons vermogen versterken, ofwel moeten we iets doen met ons belang in Van Lanschot.''
Friesland Bank zegt de gevolgen van de toekomstige regels rond balans en kapitaal te bestuderen. Als een bank relatief veel aandelen bezit in andere banken, wordt dat bezit straks in mindering gebracht op het theoretische buffervermogen.
Beuving stelt dat als zijn bank niets doet, er in 2018 een probleem zou kunnen ontstaan met de zogeheten tier 1 ratio, dat is een maatstaf voor de financiële sterkte van de bank.

Tijd Gepubliceerd op: 04.09.10 09:45


Vorige pagina


Poll van de dag

Sorry, no question available

Advertenties



Berden.nl

Weer

Weer in Limburg
Vul uw postcode in voor de weersverwachting in uw eigen woonplaats:

Actuele sneeuwhoogtes - powered by skiinfo.nl
Powered by skiinfo.nl

Thema's