Projectwethouder Raja Moussaoui van de gemeente Roermond noemt de benoeming van René Lebens een belangrijke stap in de ontwikkelingsfase van ECI Cultuurfabriek, waarvan de openstelling op 1 september is gepland en de officiële opening begin 2013 wacht.
René Lebens over zijn benoeming: ,,Een fantastische baan is op mijn pad gekomen. In een unieke ECI Cultuurfabriek gaan we met een nieuwe organisatie kunst en cultuur in de hele euregio uitdragen. Een geweldige uitdaging voor de leiding en voor alle medewerkers.”
Tot de openstelling zullen directeur Lebens en kwartiermaker Bothmer intensief samenwerken. ,,Om te beginnen is er erg veel over te dragen, vervolgens moet er nog erg veel werk gedaan worden in de voltooiing van gebouw, programma en organisatie. We hebben goede afspraken gemaakt over de verdeling van de taken hierin en ik verheug me op de samenwerking.' aldus Ger Bothmer.
Voor René Lebens vormen tal van functies een brede basis voor zijn nieuwe functie bij de ECI Cultuurfabriek. Hij is verbonden aan de Stichting Kunsteducatie Kunstlokaal Gemert-Bakel, Laarbeek, Boekel, waaraan hij vanaf 2010 als directeur-bestuurder leiding geeft. Sinds 2009 is hij ook Lid van de Provinciale Adviescommissie Cultuur (PAC) met als kennisvelden klassieke muziek, popmuziek, dans, theater, cultuureducatie en bedrijfsvoering.
Eerder was hij adjunct-directeur en interim-directeur bij Artamuse, centrum voor muziek, dans en cultuureducatie in Sittard-Geleen en daarvoor was hij werkzaam bij de Gemeente Sittard-Geleen bij de afdeling Muziekschool en Steunfunctie Kunsteducatie. Van origine is Lebens bedrijfskundige en uitvoerend musicus.
Gepubliceerd op: 27.01.12 13:47, laatste update: 27.01.12 13:52