Oranje verslaat Luxemburg met 5-0
© AFP
Oranje heeft vrijdagavond Luxemburg met 5-0 verslagen in de WK-kwalificatie. Arjen Robben, de kersverse recordinternational Wesley Sneijder, Georginio Wijnaldum, invaller Quincy Promes en Vincent Janssen (strafschop) tekenden voor de doelpunten in De Kuip.
Nederland klom door de zege naar de derde plaats in de poule omdat Bulgarije verloor bij Wit-Rusland. Jammer voor Oranje was wel dat Zweden verrassend won van koploper Frankrijk (2-1). Beide landen hebben nu drie punten meer dan het Nederlands elftal.
KwalificatieOranje vervolgt de WK-kwalificatie op 31 augustus met een uitwedstrijd tegen Frankrijk. Op 3 september komt Bulgarije op bezoek in de ArenA. Nederland sluit de groepsfase af met een uitwedstrijd tegen Wit-Rusland (7 oktober) en een thuisduel met Zweden (10 oktober). Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK. De acht beste nummers twee strijden in de play-offs om vier tickets.