Terrorist Brussel droeg geen bomgordel
© ANP/Jonas Roosens
De man die dinsdagavond een aanslag wilde plegen in het Centraal Station van Brussel droeg geen gordel met explosieven.
Hij is doodgeschoten toen hij op een militair afliep en "Allahu Akbar" riep. Dat gebeurde nadat de bagage van de man, de 36-jarige Marokkaan O.Z., twee keer achter elkaar was ontploft. In de tas zaten spijkers en kleine gasflessen.
Vuur geopendDat maakte het federaal parket woensdag op een persconferentie bekend. "De militair heeft onmiddellijk het vuur geopend waarbij hij de man verschillende keren heeft geraakt." Z. is ter plaatse aan zijn verwondingen overleden. "Ik wil benadrukken dat hij geen explosievengordel droeg."
OnploffingNadat de man het station was binnengelopen "is hij beginnen te schreeuwen en heeft hij een gedeeltelijke ontploffing veroorzaakt", aldus de woordvoerder van het Belgische OM. Daarna liep hij zonder de brandende koffer naar het perron terwijl de tas opnieuw ontplofte. Vervolgens liep hij op de militair af, die schoot.