Mogelijk honderden liters drugsafval in Vulensbeek in Echt terechtgekomen
© Waterschap Limburg
Langs de Vulensbeek in Echt zijn meerdere vaten gevonden. De inhoud daarvan is zeer waarschijnlijk in de bodem terechtgekomen, meldt Waterschap Limburg.
Het gaat om 22 vaten van elk 150 tot 200 liter. Daarnaast zijn er nog vier jerrycans en drie emmers gevonden. Volgens het Waterschap gaat het om dumping van drugsafval. De vaten zijn woensdagochtend aangetroffen.
Zes vaten waren bij het aantreffen nog intact; uit de anderen is de vloeistof volledig weggelekt. Daarvan is mogelijk een deel van de chemische stof terechtgekomen in de Vulensbeek, die op dit moment droog staat. Daardoor is de vloeistof direct de grond ingelopen. De andere vaten, jerrycans en emmers liggen in de berm en in het gras langs de beek.
Een gespecialiseerd bedrijf gaat aan de slag om het drugsafval op te ruimen, daarbij worden bepaalde stukken grond afgegraven omdat het door het lekken van de vaten is vervuild met drugsafval. De toegangsweg is daardoor afgezet totdat de werkzaamheden zijn afgerond.