Gabriela Schloesser-Bayardo via shoot-off naar volgende ronde op Spelen
Gabriela Schloesser. — © Hollandse Hoogte / ANP
Gabriela Schloesser-Bayardo heeft zich op de Olympische Spelen in het individuele toernooi geplaatst voor de beste 32. De handboogschutster uit Nuth versloeg Svetlana Gomboeva, die uitkomt voor de Russische ploeg, na een shoot-off.
Schloesser schoot zeer constant met tien keer een 9 in de vijf sets (27-26, 26-27, 27-27, 27-27, 26-26). Met een 7 bij haar laatste schot leek ze de zege alsnog uit handen te geven, maar een eerder geschoten 9 werd gecorrigeerd naar een 10. Daardoor eindigden beiden gelijk en was een schoot-off nodig. Schloesser schoot daarin een 9, Gomboeva een 8. De volgende tegenstandster is de sterke Française Lisa Barbelin.
Zilver
Schloesser pakte zaterdag samen met Steve Wijler uit Horn het zilver in de gemengde landenwedstrijd. Het was de eerste medaille voor TeamNL op deze Spelen.