Lezing over Johannes Vermeer door Luc Laudy
Het melkmeisje van Vermeer. — © ANP / AFP
Luc Laudy geeft op donderdag 20 april in de bibliotheek van Kerkrade een lezing over de Hollandse meester Johannes Vermeer.
De lezing vindt plaats naar aanleiding van de overzichtstentoonstelling over Vermeer in het Rijksmuseum. De bibliotheek verzorgt de lezing in samenwerking met Vrije Akademie Parkstad.
Johannes Vermeer werd op 31 oktober 1632 in Delft geboren, heeft er gewerkt, een gezin gesticht en is er gestorven. Na zijn overlijden in 1675 raakten Vermeer en zijn werken in de vergetelheid. In de 19e eeuw werd de schilder herontdekt en steeg zijn roem tot grote hoogten. Zowel zijn thema’s als zijn schilderstijl wijken af van de werken van zijn collega-schilders uit de 17de eeuw.
De lezing begint om 19.00 uur.
Info en aanmelden kan via info@bibliotheekkerkrade.nl of tel. 045-7630520. Leden betalen 2,50 euro, niet-leden 5 euro.