Goedkeuring fusie DSM met Firmenich vergt meer tijd
© ANP
Biotechbedrijf DSM wacht voor de fusie met het Zwitserse Firmenich nog steeds op toestemming van de Indiase mededingingsautoriteit.
DSM heeft de acceptatieperiode waarin aandeelhouders hun gewone DSM-aandelen kunnen ruilen voor nieuwe DSM-Firmenich-stukken verlengd tot 12 mei. Negen van de tien vereiste mededingingsverklaringen zijn binnen, waaronder die van de Europese Unie en China. Het is wachten op die van India. De waakhond daar kampt met een bestuursvacature. De behandeling van aanvragen is niettemin hervat. DSM verwacht spoedig een besluit.
Begin maart deden toezichthouders op verzoek van de Europese Commissie invallen in kantoren van Firmenich in Zwitserland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Volgens Brussel zijn er aanwijzingen dat Firmenich met drie sectorgenoten heeft samengespannen om rivalen uit de markt te drukken.
Hoewel het onderzoek volgens de Zwitsers geen gevolgen heeft voor de fusie met DSM, komt er binnenkort wel een aanvulling op het prospectus.
Lees ook: Inval bij Zwitserse fusiepartner van DSM na verdenking van verboden prijsafspraken