Zat er een luchtje aan Giro-triomf van Filippo Zana?

© Screenshot Het Nieuwsblad

Filippo Zana snelde donderdag naar de grootste zege uit zijn carrière. De Italiaanse kampioen van Jayco-AlUla sprintte op de Val di Zoldo sneller dan medevluchter Thibaut Pinot en won de 18e etappe in de Giro. Maar zat er aan zijn triomf een luchtje?

Redactie

„Zo’n moment ga ik niet vaak beleven”, glunderde Zana. „Ik heb gegokt op een sprint en dat heeft goed uitgepakt. Deze Giro is echt een droom voor mij.”

Maar na afloop doken er op sociale media opmerkelijke beelden op van de Italiaan en de ploegwagen van Jayco-AlUla. Daarop is te zien hoe Zana tot tweemaal toe - op 40 km en op minder dan 28 km - overduidelijk meegesleurd wordt terwijl hij een bidon aanneemt. De jury maalde er blijkbaar niet om, want Zana mocht als dagwinnaar op het podium stappen.

Lees ook: Thomas slaat aanval Roglic af, Zana troeft Pinot af voor etappezege

Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.